Krew elfów to książka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Pierwszy tom sagi o wiedźminie Geralcie z Rivii, będący odpowiedzią na reakcję fanów, chcących czegoś więcej niż tylko opowiadań. Andrzej Sapkowski uległ i zaczął pisać powieść, lecz…
Kategoria: Literatura fantastyczna i komiks
Literatura fantastyczna i komiks nie są obojętne żadnemu miłośnikowi gier fabularnych. Dlatego w tym dziale publikujemy recenzje książek fantastycznych wydanych w naszym kraju – zarówno rodzimych pisarzy, jak i zagranicznych. Jeśli chcesz poznać naszą opinię o jakimś tytule, szukasz książki na jesienne wieczory lub po prostu próbujesz się inspirować przed planowaną sesją, zajrzyj tutaj, a zapewne znajdziesz to, czego potrzebujesz.
Oprócz literatury swoje miejsce mają tu także komiksy. Jeśli więc jesteś miłośnikiem superbohaterów, masz ochotę sięgnąć po jakiś komiks, ale nie bardzo wiesz, od czego zacząć, zajrzyj do naszych recenzji.
Naturalnym uzupełnieniem tego działu, jest kącik filmów i seriali, gdzie nierzadko znajdują się recenzje ekranizacji opisywanych tutaj tytułów. A z racji tego, że coraz częściej komiksy i książki przenikają także do świata rozrywki elektronicznej, może warto także zajrzeć do działu z grami komputerowymi?
Horror jest jednym z najpopularniejszych gatunków zarówno w literaturze, jak i w filmie. Jednak zanim przybrał znany nam obecnie kształt, w obrębie gatunku nastąpiły liczne zmiany oraz deformacje. Wszystko rozpoczęło się od powieści gotyckiej, przez…
Fantastyką naukową (z ang. science fiction) nazywamy literaturę fantastyczną, która w charakterystyczny sposób wyjaśnia zjawiska fantastyczne za pomocą racjonalności i nauki. Utwory sci-fi zazwyczaj pozbawione są znamion cudowności, a w ich fabule przestrzegane są zasady…
Młoda dziewczyna przystawia miecz do twarzy mężczyzny. Jej twarz skryta jest w cieniu a głos jeży włos na głowie. – Gdzie jest skarb? – pyta. – W szopie… Tej za willą… – jęczy przesłuchiwany. Kolejny…
Królewski zwiadowca to dwunasty tom cyklu Johna Flanagana i zarazem chyba trzeci, który został ogłoszony ostatnim. Można dyskutować czy jest sens rozwlekać tę serię, biorąc pod uwagę ostatnie nieco słabsze tomy, jednak wśród licznych fanów znajdą się także i tacy, którzy z chęcią przeczytaliby jeszcze i tuzin powieści spod znaku zwiadowców, gdyby tylko takowe powstały.
Mogłoby się wydawać, że kto jak kto, ale Andrzej Sapkowski, który długi czas upierał się, że nie będzie wracał do świata wiedźmina, dotrzyma słowa. Tak się jednak nie stało, ku uciesze fanów, dając jednocześnie pożywkę narzekającym na odcinanie kuponów i sprzedawanie się pisarza.
Na tegorocznym Polconie miał premierę nowy zbiór opowiadań Rafała Kosika, Nowi ludzie. Jest to już druga, po Obywatelu, który się zawiesił, antologia opowiadań polskiego fantasty, kojarzonego przede wszystkim z młodzieżowym cyklem Feliks, Net i Nika.
Ambasadoria jest jak pocztówka. Książka zabiera nas na skraj znanego uniwersum, do tytułowego miasta, gdzie ścierają się dwie kultury – potomków ziemian oraz Gospodarzy – rasy, której sposób percepcji świata i komunikacji tak bardzo różni się od ludzkich, że postrzegają oni innych jako obiekty emitujące szum, a nie istoty rozumne.
Tytułowa kraina jest planetą, na której niegdyś osiedlili się przybysze z Ziemi. Składa się z kilku archipelagów, wielkich połaci mórz i słynie z niesłabnących wiatrów.