Horror jest jednym z najpopularniejszych gatunków zarówno w literaturze, jak i w filmie. Jednak zanim przybrał znany nam obecnie kształt, w obrębie gatunku nastąpiły liczne zmiany oraz deformacje. Wszystko rozpoczęło się od powieści gotyckiej, przez…
Kategoria: Filmy i seriale
Filmy i seriale fantastyczne to dział zawierający recenzje najprzeróżniejszych produkcji kinowych i telewizyjnych. Przeważają tutaj gatunki fantastyczne, takie jak fantasy, horror czy science-fiction, ale w żadnym razie nie ograniczamy się wyłącznie do nich. Jeśli szukasz opinii na temat swojego ulubionego filmu lub oglądanego serialu, tutaj znajdziesz nasze przemyślenia.
Dodatkowo w tym dziale znajdziecie również recenzje soundtracków (OST) wybranych produkcji, które swoim brzmieniem sprawiły, że postanowiliśmy o nich napisać. Nie ma ich wiele, ale może w przyszłości pojawią się kolejne.
Wiele opisywanych w tym dziale tytułów to ekranizacje – książek lub komiksów, ale także gier komputerowych. Jeśli jesteś miłośnikiem szerzej rozumianej fantastyki, zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami w pozostałych działach. Wierzymy, że znajdziesz tam również wiele interesujących treści.
Faktem jest, że szanse na zobaczenie dobrego anime w polskiej telewizji są raczej znikome, przynajmniej jeżeli weźmiemy pod uwagę telewizje ogólnodostępne i odliczymy różnej maści Pokemony, B-damany (zgroza) i resztę tego typu seriali. Jeden Cowboy…
Superman. Symbol. Największe wyzwanie w temacie superbohaterów. Można położyć Dardevila, co pozwoli Benowi Affleckowi zdobyć Oskara, ponieważ aktor ten posiada sporą dozę samokrytyki oraz potrafi pisać scenariusze i zauważył, że należy opuścić ten gatunek filmowy…
Niepamięć… Sam tytuł skłania do rozważań czy chcę zapomnieć o tym filmie, czy pamiętać go jako przestrogę. Poukładajmy to, co wiemy przed seansem. Jest były złoty chłopak Hollywood, jest gatunek science fiction, jest budżet roczny województwa opolskiego i reżyser filmu Tron: Dziedzictwo.
Nastały dziwne czasy. Kiedyś, by móc napisać wyczerpującą recenzję filmu, w zupełności wystarczyło obejrzeć go dwa razy: raz dla przyjemności i pierwszego wrażenia oraz drugi – uważnie. A dzisiaj?
Kilka dni po premierze, niedzielny wieczór w londyńskim Vue w Shepherd’s Bush. Kino przepełnione widzami, chcącymi obejrzeć film Sinister. Czy ten obraz, dosyć szeroko reklamowany w UK i US, spełnia oczekiwania widzów i miłośników horrorów?
Nie jestem ortodoksyjnym fanem Obcego. Lubię pierwsze dwa filmy z serii, ale zdecydowanie daleko mi do ślepego zauroczenia. Na seans Prometeusza szedłem więc bez większych oczekiwań, chcąc w razie czego mile się zaskoczyć, aniżeli boleśnie rozczarować.
Gdy po raz pierwszy zobaczyłem zwiastun X-meni: Pierwsza klasa, miałem naprawdę złe przeczucia co do kolejnego filmu aktorskiego, tworzonego na bazie komiksów Marvela. Po kompletnej porażce kinematograficznej, jaką był w moich oczach X-men: Geneza, postanowiono stworzyć kolejny prequel do oryginalnej trylogii. I to jaki prequel!
Niektórzy z nas wychowali się na komiksach. Przez lata dwa, wiodące na międzynarodowym rynku, amerykańskie giganty – Marvel i DC Comics – przyzwyczaiły nas do różnych wizji (super)bohaterstwa.